PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=98572}
7,4 66 834
oceny
7,4 10 1 66834
7,0 23
oceny krytyków
Good Bye Lenin
powrót do forum filmu Good Bye Lenin!

Sigmund Jähn

ocenił(a) film na 8

Zastanawiam się czy kosmonauta, bohater NRD, jedna z najważniejszych postaci kraju rzeczywiście musiał pracować jako taksówkarz? Czy to kompletny wymysł scenariusza?

AgentB

Z tego, co zrozumiałam, taksówkarz powiedział: "Wiem, co Pan myśli. Nie jestem nim". Nie jestem pewna, czy mówił dosłownie, czy chodziło o to, że już nim nie jest, ale skłaniam się ku tej pierwszej opcji. Po dwukrotnym obejrzeniu uważam, iż był to po prostu mężczyzna łudząco podobny do tego kosmonauty.

ocenił(a) film na 8
TheNekokuroi

Później była jakaś rozmowa (chyba o gwiazdach, już nie pamiętam) i już się nie zapierał, że nim nie jest ;)

AgentB

Mnie to nie przekonało... Bo tam było coś takiego, że wywiązała się mniej więcej taka rozmowa z młodym: "Jak jest tam na górze?" - "Gdzie? Ach... Tam... Pięknie", coś w tym guście. Ja tego nie odebrałam jako potwierdzenie, ale ja zawsze jakoś inaczej wszystko interpretuję. :P

Tak czy siak, film świetny, choć wersja z lektorem, według mnie, nie oddaje klimatu. :)

ocenił(a) film na 8
TheNekokuroi

Lektor nigdy nie oddaje klimatu ponieważ zagłusza emocje oryginalnego głosu.

użytkownik usunięty
AgentB

"Po zjednoczeniu Niemiec, od 1990 pracował jako konsultant dla Niemieckiej Agencji Kosmicznej DLR, a od 1993 także dla Europejskiej Agencji Lotów Kosmicznych (ESA), dla celów lotów na stację kosmiczną Mir. Zrezygnował z tej pracy w 2002."
Tak mówi oficjalna wersja.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones